TRT FM KORDONDA GECE SEYRİ CANLI YAYIN

TRT FM KORDONDA GECE SEYRİ CANLI YAYIN
11 Ağu
4:57

TRT FM KORDONDA GECE SEYRİ CANLI YAYIN

Siz radyo dinler misiniz bilmem ama ben TRT FM Murat Can Canbay ve Füsun Bay Canbay ile tanışana kadar dinlemiyordum. Şimdi ise canlı yayın konukları olarak İzmir stüdyolarına geldim ve bu sıcak ortamı soluma fırsatı buldum.

trt-fm-canli-yayin

Kendisi de dünyayı gezmeye meraklı olan, radyo ve televizyon üstadı Murat Can Canbay; TRT fm’de Kordon’da Gece Seyri adlı programı yapmaya başladığından beri baya değişik bir bakış açısı katmış. Dünyayı yelkeniyle dolaşanından tutun, yürüyerek ya da motosikletiyle gezenine kadar değişik gezginleri her Salı gecesi 23:00-01:00 arası konuk eden radyo programında bana da yer verdi.

TRT-Gezi-Tozu-Yayin

Stüdyo ortamında olmak, o kulaklığı takıp mikrofona konuşmak, Türkiye’nin 4 bir yanında yolculuk eden dinleyicilere sıradaki şarkıyı armağan etmek çok keyifli bir deneyimdi benim için. Hele ki canlı yayında canlı müzik dinleme imkanı yeme de yanında yat kıvamında muhabbetti.

TRT-FM-canli

Canlı yayın denilen şey de heyecan verici; her ne kadar muhabbet eder kıvamda konuşuyor olsak da çok geniş bir kitleye seslenmenin verdiği sorumluluk da var sonuçta. Kendimce gezilerimden, ufak tüyolardan, diğer gezgin arkadaşlardan bahsettim. Telefon konuğu olarak da Türkiye Gezginler Kulübü Derneği yönetim kurulu üyesi Can Topakoğlu’ndan bilgiler aldık.

TRT-Gezi-Tozu

Yayını kaçırdıysanız Füsun Bay Canbay’ın emekleriyle hazırladığı fotoğraflı radyo yayınını Youtube’dan dinleyebilirsiniz. Kordonda Gece Seyri’ni Facebook (Kordonda Gece Seyri) ve Twitter (@Gece_Seyri) hesaplarından takip edebilirsiniz.

 

 

Yayın öncesinde ise İzmir’li bazı gezgin arkadaşlarla buluşup tanışma fırsatımız oldu. Şili’de yaşayanı, 100 küsür ülkeden fazla gezip şimdi gelişim köyü kurma planları olanı, motosikletle gezeni, henüz sadece Avrupa’ya gitmiş olanı, Orta Amerika planı yapanı, Fas’a mı Güney Afrika’ya mı gitsem diyeni, Tayland Kolombiya falan gitmiş olanı, İran’dan yeni dönenin derken 10-12 kişi olmuşuz.

izmirli-gezginler

 

Varuna Gezgin ekibinin işlettiği Cafe Del Mundo’nun keyifli ortamında 4 saat yemişiz içmişiz 🙂

cafe-del-mundo-izmir

Hayatta değişik şeylerden tadımlık deneyimler çok keyifli. Böylece benim de hayatımda radyo yayını deneyimi kazanmamı sağlayan sayın Canbaylar’a çok teşekkürler. Umarım “yelkenli ile emeklik hayalinizi sağlık ve mutlulukla gerçekleştirirsiniz.

TRT-FM-Kordonda-Gece_seyri

Herkese iyi gezip tozmalar

Burcu Canbulat

www.gezitozu.com

« »
1 Comments

    34 numara sakinleri

    1 Aralık 2015 at 16:57

    Herkese sağlıklı geceler gümüşhane saglik meslek lisesinden unutulmaz dostluklar adina oya bora sevmek zamani parcasini istiyoruz ebru ayşe busra yagmur kubra

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yazılardan haberdar olmak ister misiniz? Tıklayın, Abone olun :)

%d blogcu bunu beğendi: