COSMOPOLITAN SUMMER TATİL ÖNERİM ENDONEZYA

COSMOPOLITAN SUMMER TATİL ÖNERİM ENDONEZYA
08 Tem
10:02

COSMOPOLITAN SUMMER TATİL ÖNERİM ENDONEZYA

Cosmopolitan-Gezi-Tozu

Sırtçantalı hostel gezgini de olsanız, 5 yıldızlı otelden aşağısında imkanı yok kalmam da deseniz COSMOPOLITAN SUMMER TATİL ÖNERİM ENDONEZYA…

Bali Adası’nı biliyorsunuz, Peki Endonezya’yı?

Hayallerin cennet adası Bali’ye balayı için, tatil için, scuba dalış ve sörf sporu için giden ya da gitmek isteyen çok kişi vardır. Palmiye ağaçlarının altında uzanıp, bembeyaz kumsallarda güneşlenip, masmavi sularda denize girmek; ölmeden önce herkesin yapmak istedikleri listesinde yer alır. Ubud Ormanı’nda yüzlerce maymunun arasında dolaşmak eğlenceli, adanın dört bir yanına yayılmış yüzlerce Hindu Tapınağını ziyaret etmek ruhanidir.

Peki Endonezya’nın 17.500’den fazla adadan oluştuğunu ve Bali’nin bu adalardan sadece biri olduğunu biliyor musunuz? Aynı coğrafyada bu kadar ada varken, sadece Bali’ye gitmek haksızlık olmaz mı? İşte size ulaşımı kısmen kolay alternatif destinasyonlar:

* Bali’nin hemen yanı başında, son yılların gelişen tropik adalarından Lombok ve Gili çok rağbet görüyor.

* Dünyanın en büyük kertenkele çeşidi olan komodo ejderleri Komodo yada Rinca adasında. Biraz uzun bir uçuşla oralara kadar gitmişken yelkenli ile açılmadan ya da renkli su altı dünyasına scuba dalış yapmadan dönmek olmaz.

* Hep tropikal deniz kıyısı olması şart değil, biraz da kültür turizmi olsun diyorsanız; Java adasındaki Jogjakarta şehri, Jakarta’dan 45 dakika uçuş mesafesinde. Unesco Dünya Mirası listesindeki; Prambanan Hindu tapınağı ve Borobudur Budist tapınağı mutlaka görülmeli. Hatta Borobudur tapınak arazisinde yer alan (Manohara) otelde konaklamak sizi spiritüel dünyaya alıp götürecek.

* Doğa turizmi derseniz de; hayatınızda hiç yanardağa tırmanıp, kraterde fotoğraf çektirdiniz mi? Bali’den özel tur alıp, 4×4 araçlarla ulaşım sağlanan İjen volkanının tepesindeki sülfür kraterine tırmanabilirsiniz. Hediyelik eşyalardan alarak sülfür madeninde çalışan işçilere yardım edebilirsiniz. Ijen’den de Bromo volkanına devam edip ertesi sabah gün doğumunu izleyebilirsiniz.

Endonezya’da konaklamadan, restoranlara; turlardan, ulaşıma kadar maliyetlerin ne kadar uygun fiyatlı olduğuna inanamayacaksınız. Gitmişken Bali’ye de uğramak lazım tabi.

İyi gezmeler tozmalar

Burcu Canbulat

www.gezitozu.com

bali tatil

« »
1 Comments

    Cihan Cesur

    9 Mart 2017 at 10:02

    Balayı için de çok güzel bir tercih olur Bali adası. Doğasıyla mükmmel bir yer. Buraya gideceklere schooter kirakayıp adayı gezmelerini tavsiye ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yazılardan haberdar olmak ister misiniz? Tıklayın, Abone olun :)

%d blogcu bunu beğendi: